Međunarodna znanstvena konferencija ""The Heritage of the D'Anjou Dynasty in Central Europe" u Krakovu

U organizaciji Instituta za slavistiku Jagelonskog sveučilišta u Krakovu, Dvorca Wawel i Sveučilišta u Zadru od 19. do 20. listopada 2023. godine održava se Međunarodna znanstvena konferencija "The Heritage of the D'Anjou Dynasty in Central Europe". Konferencija je plod suradnje Odjela za kroatistiku Sveučilišta u Zadru i krakovskoga Instituta za slavistiku. Prva zajednička konferencija održana je prije dvije godine na Sveučilištu u Zadru. Na konferenciji u Krakovu, koja se održava u Dvorcu Wawel, sudjeluje više europskih znanstvenika, među kojima i desetak profesora Sveučilišta u Zadru (Odjel za povijest, Odjel za povijest umjetnosti, Odjel za kroatistiku).