"Avatari posthumanizma: povijest književne i kritičke imaginacije neljudskog, poslijeljudskog i nadljudskog" autorice Mirande Levanat-Peričić

Objavljeno je suizdanje Sveučilišta u Zadru i FF Press-a pod naslovom Avatari posthumanizma: povijest književne i kritičke imaginacije neljudskog, poslijeljudskog i nadljudskog autorice Mirande Levanat-Peričić

Publikacija iscrpno, utemeljeno i argumentirano razlaže termin „posthumanizam“, i to od same pojave pojma, preko širenja polja njegove uporabe, do pregleda dosadašnjih istraživanja i iscrpnih analiza odabranih književnih predložaka.

Knjiga se sastoji od dvije glavne cjeline. Prva je posvećena teorijskom tj. kritičkom posthumanizmu, a druga književnom (post)humanizmu, odnosno interpretacijama pojedinih tekstova/diskursa u rasponu od srednjovjekovlja do suvremenosti.

Posljednjih je desetljeća tema posthumanizma intenzivno prisutna u recentnim znanstvenim istraživanjima u polju filozofije, povijesti umjetnosti i znanosti o književnosti. Cilj ove publikacije je propitati posthumanizam ne samo kao novu ontologiju nego i kao novu književnu paradigmu.

Knjiga se može kupiti u sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 20 €, a uskoro će biti dostupna i u online izdanju na sveučilišnoj platformi Morepress.