Zadarski filološki dani 9

S radošću Vas pozivamo da nam se pridružite u radu Međunarodnog znanstvenog skupa "Zadarski filološki dani 9".

Znanstveni skup održat će se na Sveučilištu u Zadru, u organizaciji Odjela za kroatistiku i Odjela za rusistiku 12. i 13. studenoga 2021. godine.

Istraživanja hrvatskih i europskih znanstvenika na ovogodišnjim Zadarskim filološkim danima okupljaju se unutar četiri tematske sekcije: Slavenske književnosti i medicina, Tin Ujević (130. godišnjica života), Jezik i književnost zadarskoga područja (20. stoljeće), Kurikulski pristup nastavi.

Svečano otvorenje Skupa održat će se u Svečanoj dvorani u 9 i 30 sati kada će biti izveden ulomak Marulićeve "Judite" iz istoimene predstave Kazališta lutaka Zadar (izvodi glumica Gabrijela Meštrović-Maštruko), nakon čega slijedi rad u sekcijama od 10 sati.

Plakat >>>

Knjižica sažetaka >>>